Јанкулов е нов играч на Академија Пандев

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Георгие Јанкулов е најново засилување за Академија Пандев.

21-годишниор десен бек во струмичкиот прволигаш доаѓа од екипата на Силекс, а претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Борец и Железничар Панчево.

Се вчитува...