Јоаким Лев и на ЕВРО 2020 со своите „ритуали“ (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Германија загуби од Франција со 1-0 во првиот натпревар на Европското првенство 2020 година.

Повторно во центарот на вниманието на светската јавност беше селекторот на Германците, Јоаким Лев кој одлучи своите не така пристојни „ритуали“ да ги направи и на овој шампионат, кој за него е последен на клупата на „панцирите“, бидејќи по шампионатот на селекторското столче ќе го наследи Ханси Флик.

 

Се вчитува...