Јунајтед го почна дербито со негатива: Сити брзо поведе со автогол (ВИДЕО)

Манчестер сити води во дуелот со Манчестер јунајтед во нивната меѓусебна пресметка на „Олд Трафорд“. Уште во 7. минута автогол си постигна Ерик Баји за водство на тимот на Пеп Гвардиола.

Со тоа Јунајтед, што се вели, го почна мечот со негатива, или Сити поведе „од соблекувалната“. А, проблемите за Јунајтед и за Оле Гунар Солскјер продолжуваат.

Се вчитува...