ЈУНАЈТЕД ТОНЕ: Ливерпул стигна до 0-5, и има играч повеќе на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Јунајтед тоне се подлабоко во криза, откако против Ливерпул на домашен терен има негатива од 0-5, и згора на тоа играч помалку.

После паузата, ништо не се смени кај Јунајтед, па така Салах го комплетираше својот „хет-трик“, а згора на тоа Јунајтед остана со играч помалку откако директен црвен картон доби Погба.

 

 

Се вчитува...