Јувентус без Роналдо не може ниту со Беневенто (ВИДЕО)

Јувентус ремизираше (1-1) на гостувањето со Беневенто во 9. коло од Серија А.

Тимот од Торино без Роналдо во составот, кој доби одмор, не успеа да стигне до трите бода и покрај тоа што дојде до водство со голот на Мората во 21. минута од средбата.

Benevento 0 – [1] Juventus – Alvaro Morata 21′ from r/soccer

Домаќините израмнија со погодокот на Летиција во третата минута од судиското продолжение на првото полувреме.

Се вчитува...