Јувентус ја совлада Салернитана и се врати на победите, Калјари издржа во Верона (ВИДЕО)

Јувентус лесно со 0:2 ја совлада Салернитана на гостински терен, со промашен пенал на Дибала во финишо за уште поубедлив триумф. Дибала во 21. минута донесе водство за тимот од Торино. Кјелини постигна гол, но му беше поништен поради офсајд.

Мората постигна убав гол во 70. минута за 0:2, а Дибала во финишот се лизна и лошот го изведе пеналот и не му донесе на својот тим поубедлив триумф.

 

Во вториот меч Верона и Калјари одиграа без голови. Иако Верона важеше за фаворит, сепак, Калјари издржа на ова тешко гостување.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...