Јувентус се загреа за Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Италијанскиот првак Јувентус е заинтересиран за младиот српски напаѓач, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, кој имаше одлична сезона во дресот на Лацио. Тренерот на „старата дама“, Масимилијано Алегри смета дека тој би претставувал светла иднина за клубот и заедно со Аргентинецот Пауло Дибала и Хрватот Марко Пјаца, би сочинувале пеколно трио во наредните неколку години.

22-годишниот фудбалер неодамна го продолжи договорот со Лацио, а новата отштетна клаузула за него изнесува 50 милиони евра. Јувентус ќе се обиде да ја спушти оваа цена со интензивни преговори, па можно е Србинот до почетокот на сезоната да се пресели во Торино.

Се вчитува...