Каква е оваа одбрана на Јунајтед? Многу „гледачи“, а Сити дојде до 0:2 (ВИДЕО)

Тешко дека Манчестер Јунајтед може да направи нешто со оваа одбрана. Делува како „расштимана“, па на самиот почеток Сити ја проби и дојде до водство со автогол на Баји. Но, во финишот уште една топка во мрежата на Јунајтед. Овој пат Силва користи, откако неколку играчи во „црвено“ само гледачи во ситуацијата.

И межу двата гола Сити имаше многу шанси, неколку пати ја „пукна“ одбраната на Јунајтед, но не и Де Геа, кој доколку не беше на голот, сигурно дека гостите ќе имаа поубедливо водство.

Се вчитува...