Канте како Роналдињо – Ниту Тухел не можеше да поверува каков гол даде Французинот (ВИДЕО)

Челси има предност од 0-2 над Лестер по првото полувреме од премиерниот меч од 12. коло во англиската Премиер-лига. Првото полувреме го одбележа францускиот интернационалец во дресот на лондонскиот тим, Н’Голо Канте кој во стил на расен техничар успеа да постигне прекрасен гол за удвојување на водството на „сините“.

Претходно водство од 0-1 за Челси донесе Антонио Ридигер.

 

 

 

Се вчитува...