„Капетан Катаи“ е предводник на лудата прослава на Црвена Звезда во Белград (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена Звезда заедно со своите навивачи вечерва ќе ја прославата 32. титула во домашниот шампионат. Александар Катаи е предводник на целата фешта, а навивачите на белградскиот тим го окупираа главниот град на Србија.

Ќе се слави до раните утрински часови, а фудбалерите со брод место со автобус ќе ја направат шампионската парада.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nasa_czv (@nasa_czv)

Се вчитува...