Капитенот Бесар Исени си заминува од Шкупи

Откако претходно објави дека се разделува со пет досега стандардни првотимци, уште едно заминување од редовите на Шкупи пред европските настапи ова лето. Заминува и еден од клучните играчи на тимот, капитенот Бесар Исени.

Според најавите за Исени има интерес од неколку клубови од странство каде ќе ја продолжи својата кариера.

Претходно, покрај за Шкупи настапуваше и во редовите на Вардар.

Се вчитува...