Келн е обоен во сино-жолто: Шоу на фановите на Киелце пред финалето во ЛШ (финале)

Нема никаква дилема дека Киелце ќе биде тимот со многу поголема поддршка од трибините на денешното финале од Лигата на Шампионите против Барселона, откако неколку илјади полски фанови денеска се собраа во центарот на Келн, приредувајќи шоу во пресрет на мечот за трофејот.

Келн е обоен во сино-жолто, полскиот гигант веќе има еден трофеј од ЛШ во клупските витрини, а нема сомнеж дека публиката ќе биде „ветер во грб“ за избраниците на Душебајев во големото финале.

 

Се вчитува...