Кевин Пантер имаше што да каже за поразот на Црвена Звезда

Убедливиот пораз на Црвена Звезда во Истанбул значеше и елиминација на Партизан од трката за место во плејин доигрувањето, а капитенот на „црно-белите“, Кевин Пантер, имаше што да каже по конечниот исход на мечот во Турција.

„Многу очигледно“, напиша кратко Пантер, јасно ставајќи до знаење дека очекувал ваков меч во Истанбул.

Триумфот на Ефес од 45 поени разлика (100-55) беше втор најубедлив во историјата на Евролигата, зад преубедливите 112-49 на Монтепаски Сиена против Будуќност на мечот одигран во февруари 2013 година.

Се вчитува...