Кирјос продолжува со глупости – Го прецрта името на Ѓоковиќ на маица на навивач (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжи со праксата да покажува непочитување кон првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ. Иако, Србинот е тотално индиферентен, Кирјос продолжува со провокациите.

На подготовките за турнирот во Вашингтон кој на програмата е следната седмица, еден навивач побара од Кирјос да му даде автограм на која го пишува името на Ѓоковиќ. Австралиецот прифати, но натписот „Новак“ го прецрта, додавајќи „Еве што мислам за тебе и твојата маица“.

 

Се вчитува...