Кога ќе се соберат Дивац и Раџа, забавата е загарантирана (ВИДЕО)

Легендарните југословенски кошаркарки, Владе Дивац и Дино Раџа се дружеа во една од најпознатите кафеани во Белград.

Раџа и Дивац допатуваа во Белград како би присуствувале на погребот на легендарниот Душан Дуда Ивковиќ. Тие слободното време го искористија за дружба и потсетување на убавите времиња поминати со Дуда.

 

 

Се вчитува...