Кога те сака топката: Погледнете го голот на Баерн во Берлин (ВИДЕО)

Баерн поведе против Херта во Берлин во 21-та минута. Кингсли Коман постигна атрактивен гол за водство од 0-1. Тој шутираше од шеснаесетникот, топката се одби од играчот на Херта и го измами голманот.

Во фудбалот е неопходна среќа, а овој пат истата дефинитивно го послужи Коман.

По првите 45. минути игра, Баерн замина на пауза со минимално водство од 0-1.

Се вчитува...