Ковид-19 и во РК Струга

Македонскиот ракомет има сериозен проблем со Ковид-19. По Голден Арт КЛ7 и Радовиш, ракометниот клуб Струга е третиот од групата А кој пријави дека има заболени лица со коронавирус.

Тестирањата покажале дека седум лица се позитивни и веднаш се пратени во самоизолација. РФМ одлучи целата групата А да ја стави во мирување во наредните 15 дена.

Се вчитува...