„Кралевите“ рутински со Кадиз како загревање за Баерн (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид стигнаа до нов триумф во домашниот шампионат, откако на домашен терен без поголеми проблеми салвеа над Кадиз со 3-0 во меч од 34. коло во Ла лига и со тоа на најдобар можен начин се загреаја за реваншот против Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Водство за домаќините од 1-0 донесе Брахим Диаз во 51. минута на асистенција на Лука Модриќ. На 2-0 зголеми Џуд Белингем во 68. минута, додека конечните 3-0 беа дело на Хоселу во 94. минута.

Real Madrid [2] – 0 Cadiz – Jude Bellingham 69′
byu/etclassico insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...