Официјално: Кристијано Роналдо се врати на „Олд Трафорд“!

Кристијано Роналдо е нов играч на Манчестер Јунајтед, потврди клубот. Португалскиот ас се враќа онаму каде што во периодот помеѓу 2003 и 2009 година ја стекна својата слава пред заминувањето во редовите на Реал Мадрид.

Еден од најголемите играчи на сите времиња ја прифатил понудата од „црвените ѓаволи“ и во следните две години ќе повторно ќе дава голови на „Олд Трафорд“. Во првиот мандат во црвениот дрес Роналдо одигра 292 натпревара и постигна 118 гола.

Се вчитува...