Кристијано Роналдо стана „господин 800“ (ФОТО)

Кристијано Роналдо продолжува да ги поместува границите во светот на фудбалот. Асот на мечот со Арсенал во 14. коло од Премиерлигата стигна до нов јубилеј откако за затресе мрежата по 800 пат во својата професионална кариера броејќи ги и натпреварите за репрезентацијата на Португалија.

Осумстотиот гол на Кристијано Роналдо можете да го погледнете ТУКА.

Се вчитува...