„Кроенке АУТ“ – Навивачите на Арсенал протестираат пред „Емирати“ (ФОТО+ВИДЕО)

Веста за формирање на фудбалска Суперлига тешко ја прифатија љубителите на овој спорт на „Островот“. По бројните протести од страна на навивачите на „Големата шестка“, фановите на Арсенал сега отидоа и чекор повеќе, барајќи отставка од сопственикот Стен Кроенке.

На масовниот протест пред „Емирати“ пред дуелот против Евертон пораката е јасна – отставка на Кроенке и враќање на клубот на навивачите.

Се вчитува...