Крос даде еврогол поубав и од оној на Адуриз (видео)

Новата сезона од „Ла Лига“ стартуваше со неверојатни погодоци, Адуриз со „ножички“ ја потопи Барселона, а денеска бевме сведоци на ремек-дело на Тони Крос.

Германскиот ас прифати топка на околу 25 метри од противничкиот гол и со неверојатен удар ја смести под гредата, за водство на Реал на гостувањето против Селта од 0-2. Значењето на голот е уште поголемо ако се знае дека Реал само неколку минути претходно остана со играч помалку на теренот откако црвен картон заработи Лука Модриќ.

 

Се вчитува...