Лампард пред отказ – Челси повторно не победи (ВИДЕО)

По срамот од Арсенал, Челси не успеа да слави ниту против Астон Вила, откако ремизираше 1-1 во натпревар од 16. коло.

Оливие Жиру донесе водство за лондонскиот клуб во 34. минута, додека конечните 1-1 ги постави Ел Гази во 50.

По новиот кикс се поголеми се шпекулациите дека Френк Лампард ќе го напушти кормилото на Челси, а веќе се шпекулира дека негов наследник ќе биде Томас Тухел кој пред неколку дена доби отказ од Пари Сен Жермен.

 

 

Се вчитува...