Лавдрим Фазлиу е нов фудбалер на Македонија ЃП

Младиот Лавдрим Фазлиу е ново засилување за македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров за новата сезона во домашниот шампионат. Фазлиу во Ѓорче Петров доаѓа од редовите на Пелистер каде настапуваше во минатата сезона, а претходно беше дел и од Работнички од чија младинска школа потекнува.

 

 

Се вчитува...