Лазаров и Нант ја добија битката со Сан Рафаел

Кире Лазаров и Нант експресно се рехабилитираа од поразот на дербито со ПСЖ, па во третото коло од француското првенство ја забележаа втората победа. Нант вечерва го пречека незгодниот состав на Сан Рафаел, а Лазаров и соиграчите ја добија оваа битка триумфирајќи со 28-22.

Иако конечниот исход делува убедливо, мора да се истакне дека на неколку минути до крајот Нант водеше само со 24-22, а домаќините дури во завршницата го скршија целосно отпорот на гостинскиот состав.

Кире Лазаров го заврши натпреварот со три погодоци, а најефикасни кај Нант беа Турнат со шест и Ривера со пет постигнати гола.

Се вчитува...