ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф

Работнички е единствениот македонски клуб, кој се наоѓа во ждребот во Нион, а е сместен меѓу носителите според својот клупски рејтинг. Согласно ова, треба да добие и релативно полесен противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

le zdreb rabotnicki

УЕФА го одреди Работнички како дел од групата 5, а за потенцијални противници ги доби Зета (Црна Гора), Тре Пене (Сан Марино), Санта Колома (Андора), Флоријана (Малта) и Сент Џозеф (Гибралтар).

Се вчитува...