Леброн Џејмс им се извини на навивачите

Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс им се извини на навивачите на тимот за лошите настапи на последните натпревари. Лејкерси загубија три од последните три натпревари, вклучувајќи го и вчерашниот поразот од Денвер со 37 разлика (96-133), по што тимот беше критикуван од легендарниот играч Меџик Џонсон.

Лејкерси се на 8. место во Западната конференција со негативен биланс победи-порази (21-22)

„Се извинувам и ветувам дека ќе бидеме подобри“, напиша Леброн на Твитер.

Се вчитува...