„Легенда без лимити“ – Реал Мадрид му се поклони на Рафа Надал

Спектакуларното финале на тенискиот грен-слем, УС Опен, но пред се историскиот успех на Рафаел Надал предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Прв реагираше омилениот клуб на Рафа, Реал Мадрид. Шапнецот е жесток навивач на „кралскиот клуб“, а најтрофејниот во Лигата на шампоните му возвраќа со идентичен интензитет.

Род Лејвер, Били Џин Кинг, Слоун Ственс, Хуан Мартин  Дел Потро, пранешни и актуелн итениски ѕвезди искажаа воодушевување од Надал. Но му се поклонија и Давид ДЕ Хеа, Линѕи Вон, Надја Команечи.

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...