Легендата вели дека Н’Голо Канте е насекаде (ВИДЕО)

Францускиот репрезентативец и член на Челси, Н’Голо Канте, во моментов е веројатно најблагодарниот фудбалер во светот. Многумина за него имаат изјавено дека едноставно го има насекаде на теренот. Како би го оправдал тој епитет, Французинот сподели интересно видео, на кое „навистина“ е насекаде. И на трибините и на теренот, во исто време.

 

Се вчитува...