Лесни три бода за Сосиедад во трката за Европа (ВИДЕО)

Реал Сосиедад лесно се справи и го совлада составот на Лас Палмас во 34. коло од Ла Лига, и така ја проолжи трката за излез во Европа идната сезоната.

Тимот од Сан Себастијан поведе со автогол на Алекс Суарез во 33. минута, а во судиското надополнување од првиот дел преку Бекер стигна до 2-0.

Во вториот дел можеа домашните и до 3-0, но не реализираа неколку шанси а им беше поништен и гол.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...