Лесно е кога се победува – Репрезентативците насмеани на пат кон Ереван (ФОТО)

Во крајно позитивна атмосфера македонските репрезентативци утрово отпатуваа и Ереван каде во вторник ги очекува четвртиот натпревар од Лигата на нациите против Ерменија.

По синоќешната убедлива победа од 4-1 против Лихтенштајн сосема е јасно дека избраниците на Игор Ангеловски низ максимално оптимистичко расположение ќе го очекуваат и дуелот со Ерменија кој и дефинитивно може да го одлучи победникот во групата од Лигата Д.

 

Се вчитува...