Ливерпул и Челси се пласираа во четвртфиналето на Лига купот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ливерпул продолжуваат со одличните партии сезонава откако вечерва успеаја да се пласираат во четвртфиналето на Лига купот славејќи на гостувањето кај Бормут со 1-2.

Водство за гостите од 0-1 донесе Коди Гакпо во 31. минута. На 1-1 израмни Клајверт во 64. минута, додека конечните 1-2 беа дело на Нуњез во 70. минута.

Bournemouth 1 – [2] Liverpool – Nuñez – 70’
byu/aleksandrovsqvist insoccer

Пласман меѓу осумте најдобри обезбеди и Челси кој славеше против Блекбурн со 2-0. Стрелци за домаќините беа Бадиашил во 30. и Стерлинг во 59. минута.

Chelsea [2] – 0 Blackburn Rovers – Raheem Sterling 59‎’‎
byu/MarcoRuss insoccer

Се вчитува...