Луда трка на 110 метри со пречки: Скокна со рацете напред и победи пред ривалот (видео)

Неверојатна случка го одбележа финалето на државното атлетско првенство на Португалија, при трката од 110 метри со пречки што заврши со победа на Виктор Жоао Оливеира.

Оливеира не беше најбрз, туку најснаодлив, бидејќи непосредно пред целната линија беше второпласиран, но тој проблем го реши, скокајќи со рацете напред, за прв да ја мине целната линија.

Она што е интересно, ова не е првпат Оливеира да се решава на ваков потег, откако Португалецот со истиот „трик“ се пласираше во полуфиналето на ОИ во Рио.

Се вчитува...