Лудило на „Бернабеу“ – Два гола за четири минути (ВИДЕО)

Неверојатен натпревар играат Реал Мадрид и Барселона на „Сантијаго Бернабеу“ во „Ел класико“ како дел од 32. рунда во шпанската Ла лига.

Откако по првиот дел беше 1-1, ново водство за гостите од 1-2 донесе Фермин во 69. минута. Сепак, како и во првото полувреме така и сега на домаќините им требаше само четири минути да го израмнат резултат на 2-2 преку Лукас Васкез.

 

Real Madrid 1-[2] Barcelona – Fermin Lopez 69′
byu/Meladroitdimage insoccer

 

Real Madrid [2] – 2 Barcelona – Lucas Vazquez 73′
byu/etclassico insoccer

 

Се вчитува...