Лудница на „Олд трафорд“ – На Роналдо му беше потребно само едно полувреме да постигне гол! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо стрелаше уште на првиот натпревар за Манчестер јунајтед, откако носи водство од 1-0 во судиското продолжение од првото полувреме против Њукасл. По одличниот удар на Мејсон Гринвуд во стилот на расен стрелец, Роналдо се најде на вистинско место и донесе водство за „црвените-ѓаволи“.

Се вчитува...