Лудница: Шпански петтолигаш во ист ден ги промовираше Зидан и Роналдо

Шпанскиот петтолигаш Илуека ги промовираше Зидан и Роналдо. Тоа се две звучни имиња и презимиња на светскиот фудбал, но, за жал, не станува збор за славните играчи на Реал Мадрид, туку за некои други.

Иако на прв момент ова предизвика чудење кај јавноста, сепак, вистинската приказна е дека за нив ќе играат напаѓачот Итер Роналдо и крилниот напаѓач Зинедин Зидан.

Не е познато како Зинедин Зидан има токму исто име како француската легенда, додека кај второто засилување барем името е друго од легендарниот Бразилец или во овој момент Португалец.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C.F. Illueca (@c.f.illueca1935)

ж

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C.F. Illueca (@c.f.illueca1935)

Се вчитува...