Лука Маџик измисли нов вид на шут – Од земја директно во кошот (ВИДЕО)

Кошаркарската репрезентација на Словенија се подготвува за олимпискиот турнир во Токио. Лука Дончиќ по кој знае кој пат покажа дека е вистински виртуоз со баскет во своите раце.

На еден од тренинзите на својата репрезентацијата тој седнат од клупата за резерви со удар од подот успеа да постигне кош.

 

Се вчитува...