Лука не е нормален – Дончиќ со 17 поени за една четвртина против Аргентина (ВИДЕО)

Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите кошаркари што некогаш се појавиле.

Тој игра симултанка против Аргентинците во 1. коло од кошаркарскиот турнир во Токио, откако во првата  четвртина постигна дури седумнаесет поени.

По првите 10 минути Словенија има предност од 32-24.

 

Се вчитува...