„Лука шоу“ во Каунас (ВИДЕО)

Словенија игра егал финален натпревар во квалификациите за Летните олимписки игри на турнирот во Каунас против Литванија. По 20. минути игра резултатот е изедначен (52-52), но овој кој го одбележува натпреварот е словенското „џудо од дете“, Лука Дончиќ.

Маестралниот Лука со 21 поени, 6 скока и 5 асистенции е првото име кај својата репрезентација. Младата ѕвезда буквално ги излудува противниците со своите потези и предизвикува негодување кај домашната публика, а овие се само дел од фантастичните потези на Словенецот.

Се вчитува...