Лукаку го води Интер до титулата во Серија А (ВИДЕО)

Интер на најдобар можен начин го искористи „киксот“ на Јувентус и Милан и стигна до триумф над Болоња од 0-1 во натпревар од 29. коло во италијанската Серија А.

Херој за „нероаѕурите“ беше Ромелу Лукаку кој победничкиот гол го постигна во 32. минута. Интер во моментов се наоѓа на првото место во калчолигата со 68 поени, односно осум од градскиот ривал Милан кој има и натпревар повеќе.

 

 

 

Се вчитува...