Лузер на денот: Навивач на Манчестер Јунајтед утрово го запали дресот на Роналдо (ВИДЕО)

Трансфер сагата околку заминувањето на Кристијано Роналдо имаше среќен крај за навивачите на Манчестер Јунајтед чија клупска легенда не заврши во редовите на лутиот градски ривал, Манчестер Сити туку се врати онаму каде што постана фудалска мега ѕвезда.

Сепак информациите во текот на денот беа различни, а во еден момент португалскиот ас беше блиску и до потпис со „граѓаните“. Таа информација инспирираше еден навивач на Манчестер Јунајтед да го запали дресот на Роналдо, потег кој неколку часа подоцна се испостави како погрешен, а навивачот го доби епитетот лузер на денот…

Се вчитува...