„Магијата“ на Георгиевски што го „разбуди“ Вардар (видео)

Гоце Георгиевски уште еднаш покажа дека е ракометен велемајстор од крилната позиција, особено во ситуации коа нема преголем агол за скок.

Потврда стигна и на денешниот дуел со Алборг, на кој македонскиот репрезентативец стрелаше одлично кога беше најтешко, при негатива од 5-9.

Токму со овој гол тргна и камбекот на „вардарци“, кои до крајот на полувремето израмнија на 16-16, покажувајќи дека без проблем можат да се носат со актуелниот вицешампион на Европа.

Се вчитува...