Мајами поведе против Бостон во финалето на истокот (ВИДЕО)

Мајами Хит поведе со 1-0 во финалната серија во источната конференција во НБА лигата, откако синоќа на домашен терен славеше над Бостон Селтикс со 118-107.

Неверојатниот Џими Батлер со 41 поен беше прво име во таборот на победникот, додека кај поразените Џејсон Тејтум заврши со 29 поени, додека 24 уфрли Џејлен Браун.

 

Се вчитува...