Мајнов со предлог за името – нека се вика РАКОМЕТНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Радоста што и ја носат ракометарите на Македонија е огромна. Трите натпревари без пораз и супериорниот пласман во втората фаза на ЕП во Хрватска  предизвика вистинска еуфорија. А, по ремито со Германија, падна предлог и за името.

Поиранешниот македонски репрезентативец, Лазо Мајнов, порача:

„Ако мора да се смени името, најдобро решение Ракометна Република Македонија!“

Се вчитува...