Мајсториите на Циндриќ – потези на денот… (ВИДЕО)

Пресметките меѓу Франција и Норвешка, но и Хрватска – Србија го одбележаа секако првиот ден на Европското ракометно првенство.

А, како моменти кои дефинитивно се издвојуваат од мечот во Сплит меѓу Хрватска и Србија кој го добија домаќините со убедливи 32-22, сигурно се мајсториите на вардаровиот ракометар Лука Циндриќ – како потези на денот!

Се вчитува...