Мајсторот се разбуди: Руни му даде гол од половина терен на својот поранешен тренер

Вејн Руни го одигра својот најдобар натпревар по враќањето во Евертон, постигнувајќи хет-трик во победата од 4-0 над Вест хем, на чија клупа седеше неговиот поранешен тренер од Евертон и од Манчестер јунајтед, Дејвис Мојес. Круна на извонредната партија беше третиот погодок, кога ветеранот од сопствената половина го матираше противничкиот голман.

Погледнете ја оваа мајсторија на Вејн Руни.

Се вчитува...