Макбаскет шоу: Гавриловиќ и Гордон со брутални „постери“ (ВИДЕО)

Првите прволигашки натпревари за 2023 година ни донесоа интересни средби во Кавадарци и Гевгелија каде Еуро Никел и Кожув ја оправдаа фаворитската улога против Струмица, односно Академија ФМП.

А, во „Јасмин“ и „26ти Април“ беа остварени и брутални „постери“ за кои се погрижија Иван Гавриловиќ и Мајрон Гордон. Србинот и Американецот приредија забивања за најавни шпици.

Се вчитува...