Македонија има нови надежи… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата до 19 години обезбеди место во елитната фаза од УЕФА квалификациите за пласман на ЕП со што ја продолжува низата на младите македонски генерации кои се чини, веќе лесно ја минуваат првата фаза од квалификациите.

Селекцијата на Горан Станиќ ремизираше со БиХ и убедливо со 3-0 славеше против Луксембург доволно за второ место во групата, зад моќната Англија, кое носи во следната фаза квалификации. Сето тоа денеска за огромна радост на надежите на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје…

 

Се вчитува...