Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО)

Вардаровите фудбалери пред мечот со Розенборг, за крај на европската одисеја оваа сезона, ја добија најдрагата можна поддршка од момчето кое изминатиов период со својата приказна ја восхити фудбалска Европа, малиот Јане Велковски.

Јане се појави меѓу „вардарци“ пред почетокот на натпреварот сервирајќи им ја најголемата можна мотивација. И, очигледно сето тоа вроди со плод, па Вардар по 30 минути игра има предност од 1-0 со голот на Бразилецот Итало…

Maliot Jane na Vardar

А, „вардарци“ за возврат му подарија фудбалска топка со потписите на комплетниот црвено-црн тим.

Се вчитува...