Манасков со четири гола во победата на Веспрем над Загреб

Унгарскиот шампион Веспрем, стигна и до втората победа сезонава во СЕХА лигата, откако на домашен терен беше убедлив против Загреб со 36-28.

Хрватскиот шампион беше рамноправен противник само во првото полувреме кое Унгарците го добија со 17-15. Во вториот дел клучен беше поголемиот ростер на Унгарците, кои триумфираа со конечни 36-28.

Нашиот репрезентативец Дејан Манасков го одигра второто полувреме, во кое четири пати се запиша во листата на стрелците. По пет гола дадоа Штрлек и Благотиншек. Кај Загреб со пет гола мечот го заврши Хрстиќ.

Се вчитува...